Новини

Урядом продовжуєься удосконалення порядку надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг з метою підвищення їх ефективності.

дата: 27 квітня 2016 р.рік тому

Відповідні зміни, які набрали чинності з 27.04.2016 напрацьовані за результатами проведеного аналізу надання субсидій в опалювальний період 2015-2016 років.

Громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пропонується не нараховувати відповідні пільги на період отримання субсидії. Зазначене не призведе до зменшення рівня соціального захисту населення, оскільки субсидії розраховуються з урахуванням пільг на оплату послуг і обсяг обов'язкового платежу за послуги залежить лише від доходів сім'ї.

Змінами передбачається призначення субсидії на послуги з управління будинком, до цього було лише на утримання будинку.

Уточнюється, що дитячим будинкам сімейного типу субсидія призначається за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають у будинку, але не зареєстровані, з моменту створення такого будинку. До того ж до сукупного доходу сім'ї при призначенні субсидії не враховується державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та допомога внутрішньо переміщеним особам.

Однак, скасовується право громадян на вибір періоду за який будуть враховуватися доходи сім'ї – 3 місяці, чи попередній календарний рік. З травня 2016 року доходи враховуються виключно за попередній календарний рік.

Варто зазначити, що суттєво змінено розрахунок сукупного доходу для деяких категорій громадян, а саме:

  1. членам сім'ї працездатного віку, які не працюють, до розрахунку сукупного доходу тепер враховуватиметься 2 прожиткових мінімума для працездатних осіб (2900 грн.).
  2. для студентів, які не отримують стипендію та осіб, які перебувають на обліку у Центрі заянятості та не отримують ніяких виплат – при розрахунку середньомісячного сукупного доходу враховуватиметься 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб (1450 грн.).
  3. також збільшено розмір доходу і для фізичних осіб-підприємців, які є платниками єдиного податку: для 1 категорії – до 2 прожиткових мінімуму, для 2 та 3 групи відповідно 3 та 4 прожиткових мінімуми для працездатних осіб.

Суттєвою зміною є те, що при поданні заяви в електронному вигляді обов'язкова наявність електронного підпису або ж заявник протягом місця повинен звернутися до управління праці та соціального захисту населення та поставити свій підпис особисто.

З травня місяця особам, які винаймають житло, субсидія призначатиметься лише за умови, що на них нараховуватимется плата за житлово-комунальні послуги.

Крім цього, пропонується за підсумками опалювального сезону невикористані суми субсидії внаслідок економного споживання енергоресурсів повертати до державного бюджету. При цьому з метою стимулювання громадян до економного споживання послуг пропонується частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) зараховувати як оплату послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

Телефони підприємств

Інформація, щодо підприємств надавачів і виконавців комунальних та інших послуг.

детально

Зміни щодо порядку надання субсидій

Відповідні зміни, які набрали чинності з 27.04.2016 напрацьовані за результатами проведеного аналізу надання субсидій в опалювальний період 2015-2016 років.

детально

Новий порядок надання пільг

З 01 липня 2015 року набрав чинності Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу (далі – Порядок), затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 №389.

детально

Важлива інформація для учасників АТО.

Відповідно до Міжгалузевої Комплексної Програми підтримки в 2015 році у м. Кривому Розі учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та сімей загиблих у ході її проведення, затвердженої рішенням міської ради від 30.12.2014 № 3176, передбачено надання 50% знижки з оплати житлово-комунальних платежів у межах передбачених чинним законодавством України...

детально